Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Дарування чи купівля-продаж? Що краще?

Опубликовано 02.04.2012

Приходять сьогодні до нас батько з сином і запитують: як краще переоформити квартиру з батька на сина, через дарування чи за допомогою договору купівлі-продажу?

Перш, ніж щось порадити в такій ситуації, потрібно з'ясувати цілі і страхи людини. Саме в цьому випадку батько хотів подарувати квартиру синові, але переживав, що тому доведеться платити величезні податки з подарованого майна.

Ми пояснили, що податок на дарування в їхньому випадку платити не потрібно! Обдаровуваний не платить податок на дарування, якщо майно йому подарував член сім'ї або близький родич. Так що питання з податком відпало саме собою.

Далі з'ясувалося, що син перебуває у шлюбі і справи в цьому шлюбі йдуть не дуже добре. Батько не довіряє невістці... У такій ситуації ми однозначно рекомендуємо дарування. При розлученні все майно нажите в шлюбі, за винятком подарованого, ділитися навпіл. Оформивши передачу права на квартиру договором купівлі-продажу, при розлученні дружина сина претендуватиме на половину квартири. Якщо ж, оформити угоду через дарування, батько захистить сина від втрати половини квартири в разі розлучення.

Вирішено було оформляти дарування.

 

Ситуації бувають різні, і люди іноді змушені набуваючи за гроші право власності на нерухомість підписувати договір дарування і навпаки, отримавши нерухомість від родича безкоштовно прикриватися договором купівлі-продажу. На сайтах безкоштовних інтернет-консультацій ми не раз зустрічали таке формулювання «Ми оформили купівлю-продаж через дарування», а далі звичайно йде слізливий монолог горе-покупця про те, як після розірвання угоди у нього забрали квартиру, а гроші не повернули. Тому радимо всім оформлювати свої угоди правильно. Тих цілей, які ви переслідуєте, здійснюючи удавану угоду, в 90% -х випадків можна досягнути законними способами, потрібно всього лише запитати у юриста по нерухомості як.