Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Квартиранти можуть не платити за оренду?

Опубликовано 06.10.2014

Відразу обмовимося, що наведена нижче інформація актуальна тільки для випадків, коли між господарем і квартирантами укладено письмовий договір оренди. Справа в тому, що квартиранти уклавши договір оренди можуть довгий час не платити орендну плату і при цьому продовжувати проживати в квартирі.

Звичайно, з точки зору закону вони не праві і несплата є підставою для розірвання договору оренди. Звичайно ж, вони зобов'язані звільнити квартиру, але на практиці все трохи складніше. Якщо квартирантам втрачати нічого, і вони готові відстоювати своє право на проживання, то вони можуть прожити в квартирі ще довгий час.

Міліція виселяти нехороших квартирантів не має права. Самим виносити речі і виштовхувати порушників з квартири небезпечно. Залишається йти до суду. Але погляньте нижче на приблизний розрахунок часу, що знадобитися для звільнення квартири у законний спосіб.

Термін розгляду позову судом першої інстанції - не менше 2-х місяців, але за певних дій квартирантів цей термін легко може скласти півроку.

До набрання рішенням суду законної сили, квартиранти можуть подати апеляційну скаргу! Звичайно-ж, апеляцію вони програють, але точно виграють ще 2-3 місяці.

Далі, якщо добровільно виконувати рішення суду не квартиранти не стануть, то знадобитися залучати судових виконавців, а це ще мінімум 1 місяць часу.

Тож, ваша квартира може перебувати в руках недобросовісних квартиронаймачів до 10-ти місяців!

Звичайно, суд зобов'яже орендарів сплатити борг, але сума не буде відповідати реальній заборгованості. У рішенні суду першої інстанції буде вказаний борг на момент його винесення, без урахування часу на апеляцію і виконання рішення суду. Ваші витрати на суд стягнуть з квартирантів, але от реально одержати свої гроші можливо не вийде вже ніколи. Може виявитися, що квартиранти не володіють ні яким майном, і до того ж безробітні.

Але найбільша втрата у всьому цьому процесі - це ваш час.

 

Для запобігання таким ситуаціям ми рекомендуємо:

1) Укладати договори оренди з умовою передоплати не менш ніж за два місяці на перед. Таким чином, з моменту прострочення буде ще 2-місяці для проведення активних дій із захисту своїх інтересів.

2) Не встановлювати великий термін для завчасного попередження про дострокове розірвання договору оренді. Досить буде 2-х тижнів.

3) Не втрачати час на проведення безглуздих переговорів з неплатниками, а відразу ж звертатися до суду.