Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Як продати іпотечну квартиру.

Опубликовано 01.07.2013

Продати квартиру, куплену за іпотекою, можна. Однак доведеться побігати, адже на квартирі «висить» обтяження на користь банку (застава). Це обтяження не дозволяє без згоди заставодержателя оформити перехід права власності до нового власника. Виходить, що продати іпотечну квартиру можна тільки після погашення кредиту. Де взяти гроші? Звичайно у покупця!

Ось кілька способів продажу іпотечної квартири:

Спосіб перший - незалежний від згоди банку. З певного моменту всі банки прибрали зі своїх договорів штрафні санкції за дострокове погашення кредиту. У позичальників з'явилася можливість в будь-який момент закрити кредит без додаткових витрат.

Враховуючи всі можливі ризики ми пропонуємо своїм клієнтам наступну конструкцію угоди купівлі-продажу іпотечної нерухомості:

1-й крок. Між покупцем і продавцем укладається договір позики. Гроші покупець передає продавцеві не в якості авансу за квартиру, а просто як позиченні. У договір позики ми включаємо пункт про те, що через обумовлений час починає нараховуватися пеня. Це якраз той час, який потрібен продавцю щоб встигнути погасити кредит і зняти обтяження з квартири.

2-й крок. Продавець достроково погашає кредит і реєструє припинення іпотеки.

3-й крок. Продавець і покупець укладають договір купівлі-продажу. У той же день відбувається припинення договору позики.

Спосіб другий - покупець погашає іпотечний борг за продавця. Насамперед потрібно отримати згоду банку на таку угоду і дізнатися точний залишок суми заборгованості по кредиту. Далі між покупцем і продавцем укладається попередній договір купівлі-продажу. Після підписання договору покупець виплачує банку суму заборгованості продавця. Коли буде погашений кредит та знято обтяження в Держреєстрі - можна укладати основний договір. Різницю між повною вартістю квартири і тією сумою, яку покупець вже вніс в банк, покупець сплачує в момент підписання договору купівлі-продажу.

Спосіб третій - покупець стає позичальником замість продавця. Такий варіант купівлі-продажу можливий тільки за згодою банку. Банк повинен схвалити покупця як нового позичальника на старий кредит. Покупець стає позичальником банку і новим власником квартири, яка продовжує залишатися в заставі у банка. Цей спосіб буде цікавий тільки тим покупцям, які не мають повної суми для придбання житла.

 

І пам'ятайте! Всі угоди з іпотечними квартирами унікальні. Доводиться враховувати умови кредитного договору, можливі способи оплати, страхи та побажання сторін. Тож, супроводжуючи угоди з іпотечними квартирами, ми можемо зробити висновок про те, що найважливішим фактором при укладанні угод, є ступінь довіри між продавцем і покупцем.